Brenda Asnicar Fan
Brenda Asnicar Fana Üye Olursanız Seviniriz
Brenda Asnicar Fan
Brenda Asnicar Fana Üye Olursanız Seviniriz
Brenda Asnicar Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brenda Asnicar Fan

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Çocukluğum

2 posters
YazarMesaj
ßLackßerrY
Admin
Admin
ßLackßerrY

Çocukluğum Empty
MesajKonu: Çocukluğum   Çocukluğum Icon_minitimeÇarş. Nis. 08, 2009 2:53 pm

Çocukluğum CocuklugumMaksim Gorki'nin hayatını yazdığı üç kitaptan birisidir Çocukluğum. Daha 5 yaşındayken babasının ölümüyle başlar ve anneannesinin yanına yerleşmeleriyle devam eder.
Dayıları, kuzenleri, büyükbaba ve büyük annesiyle beraber yaşamaya başlar. Dedesi kumaş boyama işleri yapan bir zengindir fakat çocukları yemiş bitirmiştir. En sonunda atölyeleri yanar ve adam da yavaş yavaş iflasa gelir.
Annesi başka birisine kaçmıştır. Artık büyükailesi ile birlikle yaşamaya başlar Maksimoviç. Çeşitli arkadaşlar edinir ve hayata atılmaya çalışır. Bir süre sonra annesi geri gelir ve tekrar evlenerek gider. Evlendiği adamla gittiği şehirdeki evleri yanar ve geri döner. Bir süre sonra ise ölür. Maksim bundan sonra hepten öksüz kalmıştır ve daha 8 yaşındadır. Okuma merakı içindedir ve dedesi ona "Artık sana bakamam git çalış" der ve Maksim de gider çalışmaya başlar.
Çocukluk anıları üzerine yazdığı kitabın devamı olan kitap ise Ekmeğimi Kazanırken'dir.

santa bn bu kitabı çok sewiorum bnce siz de okumalısınız
http://www.twilightt.forum.st
*~Brendy~*
Admin
Admin
*~Brendy~*

Çocukluğum Empty
MesajKonu: Geri: Çocukluğum   Çocukluğum Icon_minitimeÇarş. Nis. 08, 2009 2:59 pm

Ben okudum bu kitabı çok açıklı bana göre
https://brendaasnicarfan.yetkinforum.com

Çocukluğum
1 sayfadaki 1 sayfası